  • SM062C476KAN240
SM062C476KAN240
advertisement
Manufacturer No:
SM062C476KAN240
HK JDW NO:
66-SM062C476KAN240
Description:
47μF Ceramic Capacitor 10% -/+15ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
SM062C476KAN240
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -/+15ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    47μF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Lead Pitch
    31.8mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Height
    6.1mm
  • Length
    52.1mm
  • Width
    34.3mm