  • SM049C225KBN290
SM049C225KBN290
advertisement
Manufacturer No:
SM049C225KBN290
HK JDW NO:
66-SM049C225KBN290
Package:
8-DIP
Datasheet:
Description:
2.2μF 300V Ceramic Capacitor 10% 8-DIP
Step5Bar-code shipping tag
SM049C225KBN290
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    8-DIP
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    300V
  • Capacitance
    2.2μF
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    7.366mm
  • Length
    10.2108mm
  • Width
    11.2014mm