  • SM045C825KBL360
SM045C825KBL360
advertisement
Manufacturer No:
SM045C825KBL360
HK JDW NO:
66-SM045C825KBL360
Description:
SM(FORMED) 8.2μF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
SM045C825KBL360
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    GULL WING
  • Number of Pins
    4
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SM(FORMED)
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    8.2μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    9.14mm
  • Length
    10.2mm
  • Width
    11.2mm