  • SM041C395KAN360
SM041C395KAN360
advertisement
Manufacturer No:
SM041C395KAN360
HK JDW NO:
66-SM041C395KAN360
Description:
SM(STRAIGHT) 3.9μF Ceramic Capacitor 10% -/+15ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
SM041C395KAN360
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Number of Pins
    4
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SM(STRAIGHT)
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pin
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -/+15ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    3.9μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Height
    9.14mm
  • Length
    10.2mm
  • Width
    11.2mm