  • SLM120W-2.0-56-TA
SLM120W-2.0-56-TA
advertisement
Manufacturer No:
SLM120W-2.0-56-TA
Manufacturer:
ERP Power, LLC
HK JDW NO:
268-SLM120W-2.0-56-TA
Package:
Datasheet:
SLM120W-2.0-56-TA
Description:
Quantity:
In Stock : 526
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SLM120W-2.0-56-TA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Series
    SLM (160W)
  • Size / Dimension
    4.00Lx2.00W x 1.52 H 101.6mmx50.8mmx38.6mm
  • Feature
    OTP, SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Constant Current
  • Power (Watts)
    112W
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    cULus
  • Efficiency
    90%
  • Voltage - Input (Max)
    277VAC
  • Voltage - Input (Min)
    120VAC
  • Current - Output (Max)
    2A
  • Voltage - Output
    40V~56V