  • SLIN-30E1ALG
SLIN-30E1ALG
advertisement
Manufacturer No:
SLIN-30E1ALG
Manufacturer:
Bel Fuse Inc.
HK JDW NO:
106-SLIN-30E1ALG
Package:
Module
Step5Bar-code shipping tag
SLIN-30E1ALG
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Module
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    SLIN
  • Size / Dimension
    1.30Lx0.53W x 0.39 H 33.0mmx13.5mmx10.0mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OTP
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Number of Terminations
    10
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Non-Isolated PoL Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    83W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    UNSPECIFIED
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    10
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    91.8%
  • Voltage - Input (Max)
    14V
  • Voltage - Output 1
    0.8V~2.75V
  • Voltage - Input (Min)
    6V
  • Input Voltage-Nom
    12V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Current - Output (Max)
    30A
  • Control Features
    Enable, Active Low
  • Length
    33.02mm