  • SLIN-12F1A0G
SLIN-12F1A0G
advertisement
Manufacturer No:
SLIN-12F1A0G
Manufacturer:
Bel Fuse Inc.
HK JDW NO:
106-SLIN-12F1A0G
Package:
Module
Datasheet:
SLIN-12F1A0G
Step5Bar-code shipping tag
SLIN-12F1A0G
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Module
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    SLIN
  • Size / Dimension
    0.80Lx0.45W x 0.34 H 20.3mmx11.4mmx8.5mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OTP
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Number of Terminations
    10
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Non-Isolated PoL Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    43W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    UNSPECIFIED
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Pin Count
    10
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    92.7%
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Voltage - Output 1
    0.6V~3.6V
  • Voltage - Input (Min)
    2.4V
  • Input Voltage-Nom
    3.3V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Current - Output (Max)
    12A
  • Control Features
    Enable, Active High
  • Length
    20.32mm