  • SLI125CH
SLI125CH
advertisement
Manufacturer No:
SLI125CH
Manufacturer:
Weidmuller
HK JDW NO:
872-SLI125CH
Package:
Datasheet:
Description:
DC INPUT MODULE 125V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SLI125CH
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to SLI125CH.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Series
    DELCON
  • Feature
    Hold Down Screw, Status LED(s)
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    DC Input Module
  • Color
    White
  • Style
    G5
  • Voltage - Input
    125VDC
  • Current - Output
    50mA
  • Turn On Delay Time
    500 μs
  • Voltage - Output
    0V~60VDC
  • Turn-Off Delay Time
    500 μs
  • Turn On Time
    0.50ms
  • Current - Input
    4.2mA