  • SLDM-12D1ALG
SLDM-12D1ALG
advertisement
Manufacturer No:
SLDM-12D1ALG
Manufacturer:
Bel Fuse Inc.
HK JDW NO:
106-SLDM-12D1ALG
Package:
16-SMD Module
Datasheet:
SLDM-12D1ALG
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SLDM-12D1ALG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    16-SMD Module
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C With Derating
  • Packaging
    Tray
  • Series
    SLDM
  • Size / Dimension
    0.80Lx0.45W x 0.12 H 20.3mmx11.4mmx3.0mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OTP, UVLO
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Type
    Non-Isolated PoL Module, Digital
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    66W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    92%
  • Voltage - Input (Max)
    14.4V
  • Voltage - Output 1
    0.45V~5.5V
  • Voltage - Input (Min)
    3V
  • Current - Output (Max)
    12A