  • SLD2X2K000/20K00BA
SLD2X2K000/20K00BA
advertisement
Manufacturer No:
SLD2X2K000/20K00BA
HK JDW NO:
890-SLD2X2K000/20K00BA
Package:
Radial - 3 Leads
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SLD2X2K000/20K00BA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial - 3 Leads
  • Number of Pins
    3
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SLD
  • Size / Dimension
    0.295Lx0.087W 7.50mmx2.20mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    ±5ppm/°C
  • Resistance
    2kOhm 20kOhm
  • Applications
    Voltage Divider (TCR Matched)
  • Number of Resistors
    2
  • Circuit Type
    Voltage Divider
  • Resistor-Ratio-Drift
    ±3ppm/°C
  • Resistor Matching Ratio
    ±0.05%
  • Height Seated (Max)
    0.315 8.00mm