  • SLC1175-700MEB
SLC1175-700MEB
advertisement
Manufacturer No:
SLC1175-700MEB
HK JDW NO:
3194-SLC1175-700MEB
Step5Bar-code shipping tag
SLC1175-700MEB
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    83A
  • Case/Size Code
    4330
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    228mOhm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    0.07 µH
  • RMS Current (Irms)
    35.5A
  • Height
    7.2mm
  • Length
    11mm
  • Width
    7.65mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 hours ago)
  • Package / Case
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Inductance
    70 nH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    35.5A
  • Frequency - Self Resonant
    179MHz