  • SLC1175-301MEC
SLC1175-301MEC
advertisement
Manufacturer No:
SLC1175-301MEC
HK JDW NO:
3194-SLC1175-301MEC
Package:
300
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 773
Step5Bar-code shipping tag
SLC1175-301MEC
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 hours ago)
  • Package / Case
    300
  • Tolerance
    20%
    2
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Inductance
    300 nH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    35.5A
  • Frequency - Self Resonant
    48MHz
  • Case/Size Code
    4330
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    228mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.3 µH
  • Height
    7.2mm
  • Length
    11mm
  • Width
    7.65mm