  • SLB13013.5
SLB13013.5
advertisement
Manufacturer No:
SLB13013.5
Manufacturer:
APEM Inc.
HK JDW NO:
67-SLB13013.5
Package:
Datasheet:
Description:
SWITCH SLIDE MINI
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SLB13013.5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Actuator Material
    Thermoplastic
  • Operating Temperature
    -20°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SLB
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    300mA AC/DC
  • Contact Finish
    Silver
  • Termination Style
    PC Pin
  • Voltage - Rated AC
    125V