  • SL8244P36SMM
SL8244P36SMM
advertisement
Manufacturer No:
SL8244P36SMM
Manufacturer:
Laird Technologies IAS
HK JDW NO:
446-SL8244P36SMM
Package:
SMA
Datasheet:
SL8244P36SMM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SL8244P36SMM
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    SMA
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Feature
    Cable - 914mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMA Male
  • Applications
    GSM
  • Frequency
    896MHz
  • Power - Max
    10W
  • Gain
    4dBi
  • Frequency Range
    824MHz~896MHz
  • RF Family/Standard
    Cellular
  • Antenna Type
    Panel
  • VSWR
    2
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 300MHz~1GHz
  • Frequency (Center/Band)
    850MHz
  • Height
    31.75mm
  • Height (Max)
    1.250 31.75mm