  • SL2LTED2000F
SL2LTED2000F
advertisement
Manufacturer No:
SL2LTED2000F
HK JDW NO:
430-SL2LTED2000F
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, SL Series, 200Ohm, 1%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SL2LTED2000F
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Series
    SL
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    200Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    180°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    FLAME PROOF
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    2W
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 13 INCH
  • Technology
    METAL STRIP
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Case Code (Imperial)
    4527
  • Working Voltage
    500V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Height
    2.5mm
  • Length
    11.5mm
  • Width
    7mm