  • SKY66112-11
SKY66112-11
advertisement
Manufacturer No:
SKY66112-11
Manufacturer:
Skyworks Solutions Inc.
HK JDW NO:
726-SKY66112-11
Package:
22-SMD Module
Datasheet:
SKY66112-11
Description:
CONNECTED HOME/WEARABLEBLE+ZIGBE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SKY66112-11
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Package / Case
    22-SMD Module
  • Surface Mount
    YES
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    22
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • HTS Code
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    NO LEAD
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    3V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Frequency
    2.4GHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-XQCC-N22
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Telecom IC Type
    TELECOM CIRCUIT
  • RF Type
    Zigbee®
  • Height Seated (Max)
    1.1mm
  • Length
    3.5mm
  • Width
    3mm