  • SIT9120AI-2D-25S
SIT9120AI-2D-25S
advertisement
Manufacturer No:
SIT9120AI-2D-25S
HK JDW NO:
707-SIT9120AI-2D-25S
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
SIT9120AI-2D-25S
Step5Bar-code shipping tag
SIT9120AI-2D-25S
    Select All
  • Function
    Standby
  • Base Resonator
    MEMS
  • Current - Supply (Max)
    55mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    100μA
  • Programmable Type
    Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
  • Available Frequency Range
    25MHz~212.5MHz
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SiT9120
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    2.5V
  • Frequency Stability
    ±20ppm