  • SIT9120AI-2B3-25E125.000000Y
SIT9120AI-2B3-25E125.000000Y
advertisement
Manufacturer No:
SIT9120AI-2B3-25E125.000000Y
Manufacturer:
SiTIME
HK JDW NO:
707-SIT9120AI-2B3-25E125.000000Y
Package:
6-SMD, No Lead
Step5Bar-code shipping tag
SIT9120AI-2B3-25E125.000000Y
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    SiT9120
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    6
  • Type
    XO (Standard)
  • Subcategory
    XO, Clock
  • Technology
    CMOS
  • Voltage - Supply
    2.5V
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Frequency
    125MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    LVDS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    MEMS
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Physical Dimension
    3.2mm x 2.5mm x 0.75mm
  • Operating Frequency
    125MHz
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Power Supplies
    2.5V
  • Max Supply Current
    55mA
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm