  • SIT9120AI-1D1-33S150.000000T
SIT9120AI-1D1-33S150.000000T
advertisement
Manufacturer No:
SIT9120AI-1D1-33S150.000000T
Manufacturer:
SiTIME
HK JDW NO:
707-SIT9120AI-1D1-33S150.000000T
Package:
6-SMD, No Lead
Step5Bar-code shipping tag
SIT9120AI-1D1-33S150.000000T
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    SiT9120
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Additional Feature
    STANDBY; ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TR
  • Subcategory
    XO, Clock
  • Technology
    CMOS
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    150MHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Output
    LVPECL
  • Function
    Standby (Power Down)
  • Base Resonator
    MEMS
  • Current - Supply (Max)
    69mA
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 0.9mm
  • Operating Frequency
    150MHz
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Power Supplies
    3.3V
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm