  • SIT9120AC-1BF-25E133.333333D
SIT9120AC-1BF-25E133.333333D
advertisement
Manufacturer No:
SIT9120AC-1BF-25E133.333333D
Manufacturer:
SiTime Corporation
HK JDW NO:
707-SIT9120AC-1BF-25E133.333333D
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SIT9120AC-1BF-25E133.333333D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Frequency Stability
    10%
  • Operating Temperature (Max)
    70°C
  • Physical Dimension
    3.2mm x 2.5mm x 0.75mm
  • Operating Temperature (Min)
    -20°C
  • Operating Frequency
    133.333333MHz
  • Rise Time-Max
    0.5ns
  • Fall Time-Max
    0.5ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    2.75V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.25V
  • Oscillator Type
    LVPECL
  • Output Load
    50 OHM