  • SIT9003AI-3-18SB
SIT9003AI-3-18SB
advertisement
Manufacturer No:
SIT9003AI-3-18SB
HK JDW NO:
707-SIT9003AI-3-18SB
Datasheet:
SIT9003AI-3-18SB
Description:
MEMS OSC PROG XO LVCMOS CS 1.8V
Step5Bar-code shipping tag
SIT9003AI-3-18SB
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Series
    SiT9003
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    1.8V
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    LVCMOS, LVTTL
  • Function
    Standby
  • Current - Supply (Max)
    3.5mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    800nA
  • Available Frequency Range
    1MHz~110MHz
  • Spread Spectrum Bandwidth
    ±0.25% Center Spread
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm