  • SIT9003AI-2-28DO
SIT9003AI-2-28DO
advertisement
Manufacturer No:
SIT9003AI-2-28DO
HK JDW NO:
707-SIT9003AI-2-28DO
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
SIT9003AI-2-28DO
Description:
MEMS OSC PROG XO LVCMOS DS 2.8V
Step5Bar-code shipping tag
SIT9003AI-2-28DO
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Voltage - Supply
    2.8V
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Current - Supply (Max)
    4.1mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    2.2μA
  • Programmable Type
    Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
  • Available Frequency Range
    1MHz~110MHz
  • Spread Spectrum Bandwidth
    -0.50% Down Spread
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm