  • SIT9003AC-8-25EB
SIT9003AC-8-25EB
advertisement
Manufacturer No:
SIT9003AC-8-25EB
HK JDW NO:
707-SIT9003AC-8-25EB
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
SIT9003AC-8-25EB
Description:
OSC PROG LVCMOS 2.5V EN/DS 50PPM
Step5Bar-code shipping tag
SIT9003AC-8-25EB
    XO (Standard)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Voltage - Supply
    2.5V
  • Frequency Stability
    50 ppm
  • Output
    LVCMOS, LVTTL
  • Function
    Enable/Disable
  • Current - Supply (Max)
    4.1mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    2.2μA
  • Programmable Type
    Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
  • Available Frequency Range
    1MHz~110MHz
  • Max Supply Current
    4.1mA
  • Spread Spectrum Bandwidth
    ±0.25% Center Spread
  • Height
    990.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm
  • Length
    7.0104mm
  • Width
    5.0038mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Mount
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm