  • SIT9003AC-3-18EB
SIT9003AC-3-18EB
advertisement
Manufacturer No:
SIT9003AC-3-18EB
HK JDW NO:
707-SIT9003AC-3-18EB
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
SIT9003AC-3-18EB
Description:
OSC PROG LVCMOS 1.8V EN/DS 50PPM
Step5Bar-code shipping tag
SIT9003AC-3-18EB
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • Voltage - Supply
    1.8V
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    LVCMOS, LVTTL
  • Function
    Enable/Disable
  • Current - Supply (Max)
    3.5mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    800nA
  • Programmable Type
    Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
  • Available Frequency Range
    1MHz~110MHz
  • Spread Spectrum Bandwidth
    ±0.25% Center Spread
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm