  • SIT8924AME1-28N
SIT8924AME1-28N
advertisement
Manufacturer No:
SIT8924AME1-28N
Manufacturer:
SiTIME
HK JDW NO:
707-SIT8924AME1-28N
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
SIT8924AME1-28N
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SIT8924AME1-28N
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SiT8924
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    2.8V
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Output
    LVCMOS, LVTTL
  • Base Resonator
    MEMS
  • Current - Supply (Max)
    4.8mA
  • Programmable Type
    Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
  • Available Frequency Range
    1MHz~110MHz
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm