  • SIT8924AM-82-33N-20.000000T
SIT8924AM-82-33N-20.000000T
advertisement
Manufacturer No:
SIT8924AM-82-33N-20.000000T
HK JDW NO:
707-SIT8924AM-82-33N-20.000000T
Step5Bar-code shipping tag
SIT8924AM-82-33N-20.000000T
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    SiT8924
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    20MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Output
    LVCMOS, LVTTL
  • Current - Supply (Max)
    4.8mA
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 0.9mm
  • Operating Frequency
    20MHz
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm