  • SIT8921AME3-28N
SIT8921AME3-28N
advertisement
Manufacturer No:
SIT8921AME3-28N
HK JDW NO:
707-SIT8921AME3-28N
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
SIT8921AME3-28N
Step5Bar-code shipping tag
SIT8921AME3-28N
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SiT8921
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • Voltage - Supply
    2.8V
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Output
    LVCMOS
  • Function
    Enable/Disable, Standby
  • Current - Supply (Max)
    8mA
  • Programmable Type
    Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
  • Available Frequency Range
    119.342001MHz~137MHz
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm