  • SIT8920AMB1-18S
SIT8920AMB1-18S
advertisement
Manufacturer No:
SIT8920AMB1-18S
HK JDW NO:
707-SIT8920AMB1-18S
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
SIT8920AMB1-18S
Step5Bar-code shipping tag
SIT8920AMB1-18S
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SiT8920
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Voltage - Supply
    1.8V
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Output
    LVCMOS
  • Function
    Standby
  • Current - Supply (Max)
    4mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    3.5μA
  • Programmable Type
    Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
  • Available Frequency Range
    1MHz~110MHz
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm