  • SIT8920AM-82-33S-110.000000T
SIT8920AM-82-33S-110.000000T
advertisement
Manufacturer No:
SIT8920AM-82-33S-110.000000T
HK JDW NO:
707-SIT8920AM-82-33S-110.000000T
Step5Bar-code shipping tag
SIT8920AM-82-33S-110.000000T
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Strip
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    4
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Subcategory
    XO, Clock
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    110MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Output
    LVCMOS, LVTTL
  • Function
    Standby (Power Down)
  • Current - Supply (Max)
    4.5mA
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Frequency
    110MHz
  • Power Supplies
    3.3V
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm