  • SIT8920AM-73-33E-20.000000G
SIT8920AM-73-33E-20.000000G
advertisement
Manufacturer No:
SIT8920AM-73-33E-20.000000G
HK JDW NO:
707-SIT8920AM-73-33E-20.000000G
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
MEMS OSC XO 20.0000MHZ LVCMOS LV
Step5Bar-code shipping tag
SIT8920AM-73-33E-20.000000G
    Select All
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Strip
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Frequency
    20MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    LVCMOS, LVTTL
  • Function
    Enable/Disable
  • Current - Supply (Max)
    4.1mA
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm