  • SIT8919AAE1-33E
SIT8919AAE1-33E
advertisement
Manufacturer No:
SIT8919AAE1-33E
HK JDW NO:
707-SIT8919AAE1-33E
Step5Bar-code shipping tag
SIT8919AAE1-33E
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    SiT8919
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Function
    Enable/Disable
  • Current - Supply (Max)
    8mA
  • Programmable Type
    Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
  • Available Frequency Range
    115.194001MHz~137MHz
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm