  • SIT8918BA-18-XXE-25.000000G
SIT8918BA-18-XXE-25.000000G
advertisement
Manufacturer No:
SIT8918BA-18-XXE-25.000000G
HK JDW NO:
707-SIT8918BA-18-XXE-25.000000G
Step5Bar-code shipping tag
SIT8918BA-18-XXE-25.000000G
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    SiT8918B
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Supply
    2.25V~3.63V
  • Frequency
    25MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    MEMS
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    4.7mA
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm