  • SIT8918AAU2-28S
SIT8918AAU2-28S
advertisement
Manufacturer No:
SIT8918AAU2-28S
HK JDW NO:
707-SIT8918AAU2-28S
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
SIT8918AAU2-28S
Step5Bar-code shipping tag
SIT8918AAU2-28S
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    SiT8918
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Supply
    2.8V
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Output
    LVCMOS
  • Function
    Standby
  • Current - Supply (Max)
    4.7mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    8.5μA
  • Programmable Type
    Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
  • Available Frequency Range
    1MHz~110MHz
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm