  • SIT8208AI-G-25S
SIT8208AI-G-25S
advertisement
Manufacturer No:
SIT8208AI-G-25S
HK JDW NO:
707-SIT8208AI-G-25S
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
SIT8208AI-G-25S
Step5Bar-code shipping tag
SIT8208AI-G-25S
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.106Lx0.094W 2.70mmx2.40mm
  • Voltage - Supply
    2.5V
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Function
    Standby
  • Current - Supply (Max)
    33mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    70μA
  • Programmable Type
    Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
  • Available Frequency Range
    1MHz~80MHz
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm