  • SIT8208AC-G1-28E-40.000000X
SIT8208AC-G1-28E-40.000000X
advertisement
Manufacturer No:
SIT8208AC-G1-28E-40.000000X
HK JDW NO:
707-SIT8208AC-G1-28E-40.000000X
Step5Bar-code shipping tag
SIT8208AC-G1-28E-40.000000X
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Size / Dimension
    0.106Lx0.094W 2.70mmx2.40mm
  • Voltage - Supply
    2.8V
  • Supply Voltage
    2.8V
  • Frequency
    40MHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Function
    Enable/Disable
  • Current - Supply (Max)
    33mA
  • Physical Dimension
    2.7mm x 2.4mm x 0.75mm
  • Operating Frequency
    40MHz
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm