  • SIT8208AC-33-18E-3.570000T
SIT8208AC-33-18E-3.570000T
advertisement
Manufacturer No:
SIT8208AC-33-18E-3.570000T
HK JDW NO:
707-SIT8208AC-33-18E-3.570000T
Step5Bar-code shipping tag
SIT8208AC-33-18E-3.570000T
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • Voltage - Supply
    1.8V
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Frequency
    3.57MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Function
    Enable/Disable
  • Current - Supply (Max)
    31mA
  • Physical Dimension
    5.0mm x 3.2mm x 0.75mm
  • Operating Frequency
    3.57MHz
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm