  • SIT8103AC-23-18E-66.00000X
SIT8103AC-23-18E-66.00000X
advertisement
Manufacturer No:
SIT8103AC-23-18E-66.00000X
Manufacturer:
SiTIME
HK JDW NO:
707-SIT8103AC-23-18E-66.00000X
Package:
4-SMD, No Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SIT8103AC-23-18E-66.00000X
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SiT8103
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    1.8V
  • Frequency
    66MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    LVCMOS, LVTTL
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    MEMS
  • Current - Supply (Max)
    6.7mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    0.8μA
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm