  • SIT8009BCB21-25S
SIT8009BCB21-25S
advertisement
Manufacturer No:
SIT8009BCB21-25S
HK JDW NO:
707-SIT8009BCB21-25S
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
SIT8009BCB21-25S
Step5Bar-code shipping tag
SIT8009BCB21-25S
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Series
    SiT8009B
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Supply
    2.5V
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Output
    HCMOS, LVCMOS
  • Function
    Standby
  • Current - Supply (Max)
    6.4mA
  • Physical Dimension
    3.2mm x 2.5mm x 0.75mm
  • Operating Frequency
    125.123456MHz
  • Rise Time-Max
    2ns
  • Fall Time-Max
    2ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    4.2mA
  • Programmable Type
    Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
  • Available Frequency Range
    115MHz~137MHz
  • Frequency Adjustment-Mechanical
    NO
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm