  • SIT8008BIT7-25E
SIT8008BIT7-25E
advertisement
Manufacturer No:
SIT8008BIT7-25E
Manufacturer:
SiTIME
HK JDW NO:
707-SIT8008BIT7-25E
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
SIT8008BIT7-25E
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SIT8008BIT7-25E
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    SiT8008B
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    2.5V
  • Frequency Stability
    50 ppm
  • Output
    LVCMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    MEMS
  • Current - Supply (Max)
    4.2mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    4.2mA
  • Programmable Type
    Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
  • Available Frequency Range
    1MHz~110MHz
  • Max Supply Current
    4.2mA
  • Height
    787.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.6002mm