  • SIT8008BI-13-33E-12.000000G
SIT8008BI-13-33E-12.000000G
advertisement
Manufacturer No:
SIT8008BI-13-33E-12.000000G
HK JDW NO:
707-SIT8008BI-13-33E-12.000000G
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
Quantity:
In Stock : 10578
Step5Bar-code shipping tag
SIT8008BI-13-33E-12.000000G
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Strip
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    NICKEL PALLADIUM GOLD
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    12MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    HCMOS, LVCMOS
  • Current - Supply (Max)
    4.5mA
  • Physical Dimension
    2.5mm x 2.0mm x 0.75mm
  • Operating Frequency
    12MHz
  • Rise Time-Max
    2ns
  • Fall Time-Max
    2ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm