  • SIT8008BI-13-18S-50.000000E
SIT8008BI-13-18S-50.000000E
advertisement
Manufacturer No:
SIT8008BI-13-18S-50.000000E
HK JDW NO:
707-SIT8008BI-13-18S-50.000000E
Step5Bar-code shipping tag
SIT8008BI-13-18S-50.000000E
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Additional Feature
    STANDBY; ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPATIBLE WITH HCMOS OUTPUT ALSO; TR
  • Voltage - Supply
    1.8V
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Frequency
    50MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Function
    Standby (Power Down)
  • Current - Supply (Max)
    4.1mA
  • Physical Dimension
    2.5mm x 2.0mm x 0.75mm
  • Operating Frequency
    50MHz
  • Rise Time-Max
    2.5ns
  • Fall Time-Max
    2.5ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm