  • SIT8008BI-12-18S-49.152000E
SIT8008BI-12-18S-49.152000E
advertisement
Manufacturer No:
SIT8008BI-12-18S-49.152000E
HK JDW NO:
707-SIT8008BI-12-18S-49.152000E
Step5Bar-code shipping tag
SIT8008BI-12-18S-49.152000E
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    NICKEL PALLADIUM GOLD
  • Additional Feature
    STANDBY; ENABLE/DISABLE FUNCTION; HCMOS COMPATIBLE OUTPUT ALSO AVAILABLE; TR
  • Voltage - Supply
    1.8V
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Frequency
    49.152MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Function
    Standby (Power Down)
  • Current - Supply (Max)
    4.1mA
  • Physical Dimension
    2.5mm x 2.0mm x 0.75mm
  • Operating Frequency
    49.152MHz
  • Rise Time-Max
    2.5ns
  • Fall Time-Max
    2.5ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm