  • SIT8008BI-11-33E-30.000000E
SIT8008BI-11-33E-30.000000E
advertisement
Manufacturer No:
SIT8008BI-11-33E-30.000000E
Manufacturer:
SiTIME
HK JDW NO:
707-SIT8008BI-11-33E-30.000000E
Package:
4-SMD, No Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SIT8008BI-11-33E-30.000000E
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Terminal Finish
    NICKEL PALLADIUM GOLD
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    30MHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Output
    HCMOS, LVCMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    MEMS
  • Current - Supply (Max)
    4.5mA
  • Physical Dimension
    2.5mm x 2.0mm x 0.75mm
  • Operating Frequency
    30MHz
  • Rise Time-Max
    2ns
  • Fall Time-Max
    2ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    SiT8008B
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm