  • SIT8008AI-13-28E-100.000000D
SIT8008AI-13-28E-100.000000D
advertisement
Manufacturer No:
SIT8008AI-13-28E-100.000000D
HK JDW NO:
707-SIT8008AI-13-28E-100.000000D
Package:
4-SMD, No Lead
Step5Bar-code shipping tag
SIT8008AI-13-28E-100.000000D
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    SiT8008
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Voltage - Supply
    2.8V
  • Supply Voltage
    2.8V
  • Frequency
    100MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    HCMOS, LVCMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    MEMS
  • Current - Supply (Max)
    4.5mA
  • Physical Dimension
    2.5mm x 2.0mm x 0.75mm
  • Operating Frequency
    100MHz
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm