  • SIT8008AC-13-33E-19.660800D
SIT8008AC-13-33E-19.660800D
advertisement
Manufacturer No:
SIT8008AC-13-33E-19.660800D
HK JDW NO:
707-SIT8008AC-13-33E-19.660800D
Step5Bar-code shipping tag
SIT8008AC-13-33E-19.660800D
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    19.6608MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Function
    Enable/Disable
  • Current - Supply (Max)
    4.5mA
  • Physical Dimension
    2.5mm x 2.0mm x 0.75mm
  • Operating Frequency
    19.6608MHz
  • Rise Time-Max
    2ns
  • Fall Time-Max
    2ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C