  • SIT5156AE-FE25IT
SIT5156AE-FE25IT
advertisement
Manufacturer No:
SIT5156AE-FE25IT
Manufacturer:
SiTIME
HK JDW NO:
707-SIT5156AE-FE25IT
Package:
10-SMD, No Lead
Datasheet:
SIT5156AE-FE25IT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SIT5156AE-FE25IT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    10-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    SiT5156, Elite Platform™
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    DCTCXO
  • Voltage - Supply
    2.5V
  • Frequency Stability
    ±500ppb
  • Output
    LVCMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    MEMS
  • Current - Supply (Max)
    53mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    51mA
  • Programmable Type
    Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
  • Available Frequency Range
    1MHz~60MHz
  • Height Seated (Max)
    0.042 1.06mm