  • SIT5000AI-2E-33VQ-26.000000Y
SIT5000AI-2E-33VQ-26.000000Y
advertisement
Manufacturer No:
SIT5000AI-2E-33VQ-26.000000Y
HK JDW NO:
707-SIT5000AI-2E-33VQ-26.000000Y
Package:
4-SMD, No Lead
Step5Bar-code shipping tag
SIT5000AI-2E-33VQ-26.000000Y
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SiT5000
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    VCTCXO
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Additional Feature
    TR
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency Stability
    5%
  • Base Resonator
    MEMS
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Physical Dimension
    3.2mm x 2.5mm x 0.75mm
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Operating Frequency
    26MHz
  • Rise Time-Max
    2ns
  • Fall Time-Max
    2ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.63V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.97V
  • Output Load
    15 pF
  • Frequency Adjustment-Mechanical
    NO
  • Control Voltage-Max
    3.2V
  • Control Voltage-Min
    0.1V
  • Frequency Deviation/Pullability
    12.5 ppm
  • Height
    787.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm