  • SIT5000AI-2E-18VQ-25.000000T
SIT5000AI-2E-18VQ-25.000000T
advertisement
Manufacturer No:
SIT5000AI-2E-18VQ-25.000000T
HK JDW NO:
707-SIT5000AI-2E-18VQ-25.000000T
Step5Bar-code shipping tag
SIT5000AI-2E-18VQ-25.000000T
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Type
    VCTCXO
  • Additional Feature
    TR
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Frequency Stability
    5%
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Physical Dimension
    3.2mm x 2.5mm x 0.75mm
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Operating Frequency
    25MHz
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    1.89V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1.71V
  • Output Load
    15 pF
  • Frequency Adjustment-Mechanical
    NO
  • Control Voltage-Max
    1.7V
  • Control Voltage-Min
    0.1V
  • Frequency Deviation/Pullability
    12.5 ppm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm