  • SIT5000AC-8E-33E0-25.000000X
SIT5000AC-8E-33E0-25.000000X
advertisement
Manufacturer No:
SIT5000AC-8E-33E0-25.000000X
HK JDW NO:
707-SIT5000AC-8E-33E0-25.000000X
Step5Bar-code shipping tag
SIT5000AC-8E-33E0-25.000000X
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Type
    TCXO
  • Additional Feature
    ENABLE/DISABLE FUNCTION; TR
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency Stability
    5%
  • Operating Temperature (Max)
    70°C
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 0.9mm
  • Operating Temperature (Min)
    -20°C
  • Operating Frequency
    25MHz
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.63V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.97V
  • Output Load
    15 pF
  • Height
    990.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm