  • SIT3821AC-2C2-25EB100.000000Y
SIT3821AC-2C2-25EB100.000000Y
advertisement
Manufacturer No:
SIT3821AC-2C2-25EB100.000000Y
HK JDW NO:
707-SIT3821AC-2C2-25EB100.000000Y
Step5Bar-code shipping tag
SIT3821AC-2C2-25EB100.000000Y
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    SiT3821
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Frequency
    100MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Output
    LVDS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    MEMS
  • Physical Dimension
    5.0mm x 3.2mm x 0.75mm
  • Operating Frequency
    100MHz
  • Rise Time-Max
    0.6ns
  • Fall Time-Max
    0.6ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Max Supply Current
    55mA
  • Linearity
    1%
  • Control Voltage-Max
    2.4V
  • Control Voltage-Min
    0.1V
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm